sobota, 18 kwietnia 2020

WROCŁAW: plan przebudowy węzła tramwajowego przy Dworcu Głównym

Wrocławskie MPK przymierza się do wykonania kompleksowej przebudowy węzła tramwajowego przy tamtejszym Dworcu Głównym, u zbiegu ulic Piłsudskiego, Kołłątaja i Peronowej. Ogłoszono już stosowny przetarg w formule projektuj i buduj. Co ciekawe, inwestycja ma być przeprowadzona dość szybko - zaledwie w dziewięć miesięcy.

W ramach prac mają zostać wymienione szyny torowisk w rejonie węzła, wraz ze zwrotnicami i krzyżownicami. Ma to wyeliminować wykolejenia taboru w tym newralgicznym miejscu. Dodatkowo wymieniona ma zostać podbudowa toru i zabudowa nawierzchni. W miarę możliwości ma być także wyeliminowana kolizja skrajni taboru przy lewoskręcie z Piłsudskiego w stronę Kołłątaja.

Na oferty MPK Wrocław czeka do 24 kwietnia. Przy wyborze oferty brane będą pod uwagę cztery kryteria: cena (60%), skrócony termin realizacji zamówienia (20%), okres gwarancji (10%), doświadczenie kierownika budowy (10%). Prace mają się rozpocząć w listopadzie, a zakończyć najpóźniej z końcem stycznia 2021 roku. Oczywiście zamknięcie skrzyżowania za jednym razem nie jest możliwe - wykonawca będzie musiał prowadzić roboty etapami, zachowując przynajmniej jedną relację czynną.

Wrocław przebuduje węzeł tramwajowy przy dworcu
fot. MPK Wrocław

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane