sobota, 2 maja 2020

KRAKÓW: modernizacja linii Trzebinia - Czechowice-Dziedzice

Modernizacja linii kolejowej z Trzebini do Czechowic-Dziedzic to niezwykle ważne przedsięwzięcie infrastrukturalne w zachodniej Małopolsce. Przedsmakiem inwestycji była niedawna modernizacja dworca w Libiążu. Obecnie trwają prace między Oświęcimiem a Chełmkiem, a pod koniec maja naprawiany będzie nasyp między Trzebinią a Chrzanowem. Całość prac pochłonie blisko 800 milionów złotych, z czego przeważająca część pochodzi ze środków unijnych w ramach POIiŚ.

Inwestycja obejmie zarówno stacje i przystanki, jak i całą infrastrukturę torową i trakcyjną. Co więcej, wielka rewolucja czeka wiadukty i mosty, przede wszystkim słynne chrzanowskie obiekty, które od dawna proszą się o litość. Dzięki całej inwestycji czas jazdy z Trzebini do Czechowic-Dziedzic skróci się do mniej więcej godziny. Nowe oblicze zyskają stacje i przystanki: Chrzanów, Chrzanów Śródmieście, Chełmek Fabryka, Gorzów Chrzanowski, Oświęcim, Brzeszcze, Brzeszcze Jawiszowice, Jawiszowice Jaźnik, Dankowice i Kaniów. Po remoncie pociągi pasażerskie pojadą nawet 120 km/h. Inwestycja ma się zakończyć w 2021 roku.

W maju pierwsze większe utrudnienia. Od 25 maja, za wszystkie pociągi między Trzebinią a Chrzanowem, uruchomiona będzie komunikacja autobusowa. Ma to związek z wspomnianą już naprawą osuwiska w rejonie osadnika ZG Trzebionka.

Odcinek Trzebinia - Chrzanów | Zarastający tor, osunięty nasyp ...
mat. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane