wtorek, 26 maja 2020

KRAKÓW: wraca sprawa tramwaju z Cichego Kącika na północ

W Krakowie powraca sprawa koncepcji budowy nowej linii tramwajowej, która ma połączyć pętlę Cichy Kącik z Bronowicami i dalej, z Azorami. Rozpisany został stosowny przetarg. Przedmiotem postępowania jest przygotowanie wielowariantowej koncepcji na całą trasę, wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej. Tramwajom towarzyszyć ma oczywiście wszelka infrastruktura, tak drogowa jak i piesza.

Nowa linia tramwajowa ma wybiegać za pętlą Cichy Kącik, a dalej przez Piastowską i Głowackiego do tunelu pod torami kolejowymi, skąd przez Weissa ma dotrzeć do końcowego przystanku na Azorach. Całość inwestycji to jakieś trzy kilometry torowiska. Założenie obejmuje realizację inwestycji w trzech fazach. Pierwsza ma doprowadzić tramwaje z Azorów do Bronowickiej, na wysokości przystanku Głowackiego. Druga to połączenie Bronowickiej z Cichym Kącikiem, zaś trzecia dotyczy odcinka z Cichego Kącika do Królowej Jadwigi, włącznie z przebudową mostu na Rudawie - tutaj budowa torowiska tramwajowego nie jest przesądzona.

Pierwsza koncepcja w sprawie tej trasy pochodzi z 2014 roku. Oferty można składać do 8 czerwca. Koncepcja ma powstać w ciągu 21 miesięcy od podpisania umowy.

mat. inwestycyjne

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane