sobota, 9 maja 2020

SOSNOWIEC: umowa na nowe torowisku na Zagórzu podpisana

To będzie pierwsza od blisko czterdziestu lat całkiem nowa inwestycja tramwajowa. Pod koniec kwietnia Tramwaje Śląskie podpisały umowę na realizację przedłużenia torowiska linii 15 wgłąb osiedla. Mimo pewnych komplikacji sprawę udało się doprowadzić do końca, a ostatecznym wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum firm Eurovia Polska, KZN Rail i Nowak Mosty.

Na wykonanie zadania, wartego nieco ponad 88,5 miliona złotych netto, konsorcjum ma 33 miesiące, licząc od 28 kwietnia. Eurovia skupi się na części drogowej, KZN Rail zajmie się torowiskiem, a Nowak Mosty - obiektami inżynieryjnymi na trasie. Pierwszym zadaniem zwycięskiego konsorcjum będzie optymalizacja projektu oraz uzupełnienie dokumentacji o dodatkowe plany i wszelkie niezbędne decyzje. Może to potrwać nawet rok, dlatego prace budowlane raczej nie rozpoczną się w tym roku.

Trasa tramwajowa do Zagórza, zakończona niefortunną pętlą w wykopie przy ulicy Braci Mieroszewskich, była jak dotąd ostatnią nową częścią sieci tramwajowej w całej aglomeracji. Uruchomiono ją końcem października 1982 roku. Od początku planowano jest rozbudowę, dlatego podpisana umowa stanowi pewną historyczną klamrę zarówno dla Sosnowca, jak i dla całej sieci tramwajowej w regionie.

Nowa trasa tramwajowa na Zagórze w Sosnowcu z umową
mat. prasowe inwestora

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane