czwartek, 28 maja 2020

WARSZAWA: LOT wraca na niebo - na razie tylko krajowe

Od 1 czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT ponownie zaczną prowadzenie pasażerskich operacji powietrznych. Na początek przywrócone zostaną tylko loty krajowe, na relacjach między ośmioma polskimi portami lotniczymi. Połączenia międzynarodowe pozostają zawieszone do 14 czerwca. 

Pierwsza faza przywracania połączeń będzie wymagała od przewoźnika sprostania wymogom reżimu sanitarnego. LOT opracował, w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i organizacji branżowych, procedury bezpieczeństwa - nazwano je #BezpiecznyLOT. Wśród założeń, poza oczywiście zachowaniem ostrożności i wzmożonej dezynfekcji wszelkich powierzchni i elementów, jest maksymalne ograniczanie kontaktu pasażerów z personelem poprzez uruchamianie stanowisk samoobsługowych. Reżim sanitarny będzie też obowiązywał na lotniskach. W samolotach będzie trzeba zakrywać twarz maseczką, a na lotniskach dezynfekować ręce i zachowywać dystans. Pasażerowie będą mieli mierzoną temperaturę, dodatkowo rozdzielone zostaną drogi przejścia wylatujących i przylatujących. Pasażer będzie mógł wziąć tylko jedną sztukę bagażu podręcznego, którego limit wagi podniesiono czasowo do 10 kilogramów. Samoloty wyposażono także w filtry HEPA, które dodatkowo będą oczyszczać powietrze. Wszelkie napoje i przekąski rozdawane będą w indywidualnych, szczelnych opakowaniach, np. w puszkach, kartonach czy foliowych, zgrzewanych torebkach.

Na początek uruchomione zostaną rejsy z Warszawy do: Gdańska, Krakowa, Poznania, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry. Kierunki te będą obsługiwane w większości dwa razy dziennie. Ponadto jeden rejs dziennie poleci z Gdańska do Krakowa i z powrotem. 


PLL LOT chce wznowić loty. Kiedy i dokąd polecimy? Znamy pierwsze ...
fot. PLL LOT

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane