wtorek, 5 maja 2020

WARSZAWA: modernizacja LK8 do Radomia ma dwa nowe punkty programu

Modernizacja linii kolejowej numer 8 trwa i trwa mać. Dobre informacje są takie, że w ramach prac zrealizowane zostaną dwa dodatkowe punkty, nieujęte dotąd w projekcie. Mowa o dodatkowym wiadukcie i nowym przystanku kolejowym w Warce.

Przystanek Warka Miasto, który ma poprawić dostęp do kolei dla mieszkańców tej miejscowości, powstanie, decyzją PKP PLK, w centrum miasta, między ulicami Lotników i Nowakowskiego. To istotnie zdecydowany plus, bo nowe perony wyeliminują konieczność dojazdu do gorzej położonej stacji Warka. Przystanek składać się będzie z dwóch jednokrawędziowych peronów, długich na 200 metrów każdy. Dostęp do nich zapewniony będzie z obu stron, a osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się życie ułatwią windy i pochylnie. Perony oświetlone będą za pomocą latarni ledowych, znajdą się tam ławki, wiaty i gabloty informacyjne.

W Warce zbudowany zostanie także drugi wiadukt drogowy, zlokalizowany w ciągu ulicy Grójeckiej. Pozwoli on na wyeliminowanie kolejnego skrzyżowania w poziomie szyn, zwiększając tym samym bezpieczeństwo i ułatwiając przemieszczanie się. Wszystkie te prace możliwe są dzięki aneksowi do umowy na modernizację linii kolejowej z Warszawy do Radomia. Nowy przystanek kosztować ma 13 milionów złotych, dodatkowy wiadukt zaś 24 miliony. Przystanek ma być gotowy w 2021 roku, natomiast wiadukt rok później. Także w przyszłym roku mają zakończyć się wszystkie zasadnicze prace przy modernizacji tego, ważnego dla Mazowsza, ciągu kolejowego.

PLK rozszerza projekt modernizacji linii nr 8. Powstanie nowy przystanek Warka Miasto
fot. PKP PLK

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane