czwartek, 25 czerwca 2020

KRAKÓW: inauguracja sezonu Krakowskiej Linii Muzealnej

Wszystko wskazuje na to, że już w najbliższą niedzielę (28 czerwca) rozpocznie się kolejny sezon Krakowskiej Linii Muzealnej. W letnie niedziele i święta, aż do końca września, zabytkowe tramwaje będą służyć mieszkańcom i turystom, na których Kraków bardzo w tym roku liczy. W wybrane dni na ulicach miasta pojawią się także dodatkowo zabytkowe autobusy.

Z uwagi na remont torowiska tramwajowego na Stradomiu i Kazimierzu, podstawową trasą dla linii 0 będzie relacja: Dajwór - Starowiślna - Westerplatte - Basztowa - Piłsudskiego - Cichy Kącik. Dodatkowo w najbliższą niedzielę drugi skład kursować ma aż do Pleszowa, trasą przez Wieczystą, Plac Centralny i Kombinat. Kursy do Cichego Kącika odjadą z Dajworu o 11:00, 13:00, 15:00 i 17:00. Zaś do Pleszowa zaplanowano je na 11:45 i 14:15. 

Według przewidywań organizatorów, zabytkowe autobusy pojawią się na ulicach Krakowa czterokrotnie: 28 czerwca, 19 lipca, 15 sierpnia i 20 września. Pierwszą okazją do skorzystania z nich będzie, uruchomiona w najbliższą niedzielę, linia specjalna  o numerze 324. Połączy ona Osiedle Podwawelskie z Prądnikiem Czerwonym, jadąc przez Dietla, Stradomską, Straszewskiego, Dunajewskiego, Basztową, Pawią, aleję 29 listopada, Brogi, Młyńską i Lublańską. Autobusy kursować będą co pół godziny, między 11 a 16. Co ciekawe, linii regularnej o numerze 324 w Krakowie nigdy nie było. Pojawiała się wyłącznie na trasie do Kurdwanowa, gdzie podczas remontów zastępowała tramwaje w latach 2001-2004 aż siedmiokrotnie.

Zwiedzaj miasto Krakowską Linią Muzealną - Zarząd Infrastruktury ...
fot. ZIKiT Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane