wtorek, 2 czerwca 2020

KRAKÓW: Skawina niemal gotowa na SKA

Mimo, że Szybka Kolej Aglomeracyjna dotarła do Skawiny już jakiś czas temu, to prawdziwy ruch w interesie dopiero przed nami. Zakończyła się tam inwestycja związana z remontem dworca kolejowego, powstało już Skawińskie Centrum Komunikacyjne, a trwają jeszcze roboty towarzyszące. Krótko mówiąc: Skawina przygotowuje się na wyczekiwaną od lat Szybką Kolej Aglomeracyjną na poważnie. 

Kompleks dworcowy w Skawinie ma zostać uruchomiony w wakacje, choć pierwotnie planowano to jeszcze w maju. Opóźnienie związane jest z sytuacją na tle koronawirusa. Poza funkcją kolejową odnowiony obiekt będzie stanowił także nową siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jeszcze w tym roku ukończone zostaną dwa budowane przejścia podziemne, zapewniające nie tylko dostęp do peronów, ale też łączność między dwiema częściami miasta. Przebudowywane są przystanki Skawina Jagielnia, Skawina Zachodnia, Podbory Skawińskie i Radziszów Centrum, powstaną też nowe: Rzozów Centrum i  Wola Radziszowska Lipki. Przy wspomnianych przystankach znajdą się także parkingi typu Parkuj i Jedź, na wzór podobnego obiektu w centrum Skawiny. 

Pytanie teraz, kiedy SKA prawdziwie dotrze do Skawiny. Pewnie nie wcześniej niż w grudniu, ale tego na razie nie wiadomo na pewno.

Inwestycje kolejowe Skawiny nie zwalniają. Przygotowania do SKA
fot. UMiG Skawina

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane