poniedziałek, 6 lipca 2020

KRAKÓW: tramwajem wgłąb Rybitw?

Władze Krakowa przymierzają się do wprowadzenia tramwaju wgłąb Rybitw. Trwa przetarg na opracowanie szczegółowej, wielowariantowej koncepcji przedłużenia linii tramwajowej z Małego Płaszowa dalej, aż do obwodnicy. Według założeń trasa ma kończyć się terminalem przesiadkowym oraz parkingiem Parkuj i Jedź tuż przy węźle Przewóz, w ciągu drogi S7. 

Koncepcja obejmie także rozbudowę ulicy Domagały oraz wskazanie wariantu doprowadzenia trasy tramwajowej do osiedla Złocień. Torowisko ma biec w ciągu Lipskiej, Surzyckiego, Rybitwy, Botewa i Śliwiaka. Wykonawca ma opracować plan dla sześciu lokalizacji pętli końcowej i centrum przesiadkowego: cztery po czterech stronach węzła drogowego oraz dwie koncepcje autorskie. Podobnie w przypadku wyprowadzenia tramwaju w kierunku Złocienia zakładane są trzy warianty: przez Półłanki, przez Domagały albo wzdłuż obwodnicy. Wyłoniony wykonawca, poza przedstawieniem wariantów poprowadzenia tras, będzie miał za zadanie przygotować analizę ruchu, rozpoznać warunki powierzchniowe i opracować szacunkowy kosztorys całej inwestycji. Na koniec przeprowadzone mają zostać konsultacje społeczne. 

Oferty składać można do 16 lipca, zaś kryteria wyboru zwycięskiej oferty to cena (55%) i dodatkowe doświadczenie osób wskazanych do realizacji zamówienia (45%). Warianty realizacji i studium koncepcyjne wraz z wynikami konsultacji i zaopiniowaniem projektu powinny być gotowe do końca lutego 2021 roku, zaś do połowy listopada 2021 roku całe zamówienie powinno zostać zrealizowane, poprzez uzyskanie ostatecznej decyzji środowiskowej dla planowanej inwestycji.

Do osiedla Złocień pojedziemy tramwajem. Radni podjęli decyzję ...
fot. Kraków Nasze Miasto

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane