wtorek, 30 czerwca 2020

KRAKÓW: z WizzAir do Sztokholmu

Branża lotnicza powoli podnosi się z koronawirusowej zapaści, jakiej doświadczała przez ostatnie miesiące. Powolne otwieranie się granic pozwala regularnie, acz stopniowo, przywracać kolejne połączenia. Nie dziwią zatem pierwsze zapowiedzi nowych tras i kierunków, jakie już niebawem zaczną uruchamiać przewoźnicy. Niedawno węgierski Wizz Air ogłosił uruchomienie nowego kierunku lotów z krakowskiego lotniska w Balicach. Od 16 lipca do siatki połączeń przewoźnika wprowadzona zostanie trasa Kraków - Sztokholm. 

Loty realizowane będą trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Start nowego połączenia z Krakowa nie dziwi przede wszystkim dlatego, że to właśnie na lotnisku w Balicach Wizz Air utworzył w ubiegłym roku swoją kolejną bazę - przed epidemią stacjonowały tam trzy samoloty. Loty do portu Sztokholm-Skavsta realizowane będą z Krakowa o 6:30, a powrotne o 9:00 ze Sztokholmu. Podróż potrwa niespełna dwie godziny.

To oczywiście nie jedyne nowości przewoźnika. Zaplanowano także uruchomienie nowych połączeń w całej Europie, np. z Wiednia do Barcelony, z Pragi do Warny czy z Kiszyniowa do Hamburga.

Wizz Air w 2019 roku chce uruchomić siedem nowych połączeń z ...
fot. Földházi Árpád (za: TVN24)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane