poniedziałek, 1 czerwca 2020

POZNAŃ: Tatry z Brna do remontu

Wagonów Tatra RT6N1 do Poznania trafiło czternaście. Wszystkie one zostały już zmodernizowane przez Modertrans, dzięki czemu wyeliminowano ich znaczną awaryjność, która dla MPK Poznań była nie lada problemem. Jakiś czas temu do Poznania przyjechały dwa kolejne wagony, które jeszcze do 2018 roku kursowały po ulicach Brna. To tramwaje o numerach fabrycznych 180147 i 180148, w Poznaniu znane jako 399 i 400. Także i one mają zostać poddane modernizacji do standardu RT6 MF 06 AC, a więc takiego, jaki zrealizował Modertrans właśnie. Objawił się więc przetarg.

Modernizacja ma pozwolić na eksploatację tych wozów przez kolejne 10 lat, do następnej naprawy głównej, bez zbędnej ingerencji. Zasadniczo ma zostać przeprowadzona naprawa konstrukcji szkieletu, poszycie i zabezpieczenie przeciw korozji. Nową twarz ma zyskać układ sterowniczy i napędowy, elementy wewnętrzne (podłogi, okna, fotele motorniczych), a także całe zawieszenie i układ jezdny. 

W przetargu oferty składać można do 16 czerwca. Wygra najtańsza, bo cena warunkuje 70% punktacji, a dodatkowo potencjalny wykonawca musi wykazać realizację co najmniej trzech napraw głównych podobnych pojazdów w ciągu ostatnich trzech lat lub dostawę przynajmniej czterech fabrycznie nowych tego typu tramwajów. Co ciekawe, MPK chce, by modernizacja zakończyła się jeszcze w tym roku, ale w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy. To oznacza, że kwestia wyboru oferty odbędzie się bardzo szybko, i chyba wszyscy są zgodni, że wszystko ułożone jest raczej pod Modertrans właśnie.

fot. Harold17 (CC BY-SA 3.0, Wikipedia)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane