poniedziałek, 15 czerwca 2020

WIEDEŃ: nowe tramwaje na linii do Baden

Kolejka podmiejska z Wiednia do Baden, która bardziej przypomina linię szybkiego tramwaju, to jedna z transportowych ciekawostek Austrii. W przyszłym roku planowane jest wprowadzenie do ruchu nowych pociągów tramwajowych Bombardier TW500, które latem zaczną wypierać kursujące wciąż wysokopodłogowe jednostki. 

Nowe tramwaje mają mieć 28 metrów długości, mieszcząc do 160 pasażerów. Wnętrze zaprojektowano w oparciu o przestrzenne spojrzenie i spójny, prostolinijny design. Układ przestrzeni pasażerskiej konsultowano m.in. ze stowarzyszeniami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Sporo będzie składanych siedzeń, które będzie można wykorzystać w razie potrzeby, a jeśli nie - będzie więcej miejsca dla rowerów czy wózków. Z typowych udogodnień wymienić należy: Wi-Fi, gniazda ładowania USB i klasyczne. Oświetlenie wnętrza wykonane będzie w technologii LED. 

Podstawowe zamówienie obejmuje 18 pojazdów, przy czym istnieje opcja rozszerzenia tej liczby nawet o szesnaście kolejnych. Próbne jazdy z pasażerami pierwszych dwóch jednostek przewidziane są na drugą połowę 2021 roku, i zostaną poprzedzone testami i procesem uzyskania homologacji. 

Wiedeń: Nowy tramwaj Bombardiera dla Badner Bahn w 2021 r.
mat. Wiener Lokalbahn

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane