piątek, 14 sierpnia 2020

KRAKÓW: specjalna retro-linia autobusowa na 145-lecie komunikacji miejskiej

Już jutro w Krakowie kolejna okazja do podziwiania z zewnątrz i od wewnątrz zabytkowego taboru. Na trasę wyjadą jednak nie tylko tramwaje linii 0, w tym uwielbiany przez pasażerów skład 105N, ale też dwie linie dodatkowe.

Na jedno popołudnie powróci kultowa tramwajowa "piętnastka, która połączy oczywiście Cichy Kącik i Pleszów. Do jej obsługi wyjedzie unikalny skład Konstal 102Na + 102 NaD. Zostaną wykonane dwie pary kursów na tej trasie.

Ulice miasta przemierzać będą także zabytkowe autobusy, tym razem w obsadzie linii 145, która powróci na jeden dzień w trzy lata po likwidacji (do 2017 roku łączyła Borek Fałęcki z Golkowicami). Tym razem trasa będzie wiodła z Dworca Głównego Wschód przez Mogilską, aleje Jana Pawła II, Okulickiego i Makuszyńskiego do Kombinatu. Linia ma związek z obchodami 145-lecia komunikacji miejskiej w Krakowie, a sama trasa wytyczona została nieprzypadkowo. W tym roku przypadają także 50. urodziny Zajezdni Bieńczyce, dlatego też każdy kurs przejedzie przez teren tejże zajezdni, zaś przewodnik opowie o obiektach i miejscach tam się znajdujących. Autobusy będą kursować co pół godziny.

Dodatkową atrakcją będzie mała wystawa taboru na pętli Kombinat. W godzinach 10:40 - 16:00 będzie można obejrzeć mikrobus Nysa, zabytkowego Rugby Duranta i autobus San.

Trwa kolejny sezon Krakowskiej Linii Muzealnej - Magiczny Kraków
fot. Magiczny Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane