wtorek, 4 sierpnia 2020

OLSZTYN: Panorama z homologacją

23 lipca Transportowy Dozór Techniczny wydał świadectwo homologacji dla pierwszego tramwaju Durmazlar Panorama DRP5H05, jakie dla obsługi olsztyńskich torowisk zakupiło tamtejsze MPK. Testy homologacyjne trwały przez całą wiosnę, w warunkach ruchowych oraz w nocy. Tramwaj prowadzony był przez olsztyńskich motorniczych, którzy dzięki temu d razu mogli zapoznać się z nowym pojazdem.

Teraz pora na odbiory, Potrwają one około miesiąca, ale zanim do nich dojdzie miasto musi wypracować jakieś rozwiązanie trudnej sytuacji. Ze względu na pandemię i poważną sytuację epidemiologiczną w Turcji, realizacja procedury odbiorowej w zgodzie z zapisami umowy jest, na ten moment, niemożliwa. Umowa głosi bowiem, że przy odbiorach musi być obecna strona turecka. Podobnie rzecz się ma z dostawami tramwajów w ogóle. Dwie fabryczne Panoramy miały, wraz ze świadectwem homologacji, trafić do Olsztyna końcem kwietnia, jednak cały proces produkcji i dostaw uległ sporemu opóźnieniu. Są to jednak całkowicie nieprzewidywalne okoliczności, niezależne od producenta.

Ciągle mnie zastanawia, czy umowa Olsztyna z Durmazlarem to jednorazowy wyskok tureckiego producenta, czy też konkurencja powinna się trochę obawiać?

Durmazlar Panorama | OlsztyńskieTramwaje.pl
fot. OlsztyńskieTramwaje.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane