poniedziałek, 17 sierpnia 2020

WARSZAWA: dziwne zwycięstwo Autosana

W Sanoku są powody do radości. W rozstrzygniętym na początku miesiąca przetargu na dostawę 90 przegubowych autobusów zasilanych LNG wybrano właśnie ofertę Autosana, która zmieściła się w budżecie Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. Najdziwniejsze jest to, że Autosan wyprodukował jak dotąd cały jeden autobus przegubowy, a zaproponowany w przetargu Sancity 18 LF będzie bazował na dokumentacji dla Solbusa SM18 LNG. 

Autosan zaproponował wykonanie zamówienia za niespełna 166 milionów złotych brutto - o ponad 18 milionów mniej niż Solaris, który złożył drugą ofertę w postępowaniu. Biorąc pod uwagę fakt, że kryterium ceny stanowiło 83% wagi oceny, oczywistym jest, że zwyciężył Autosan. Teraz trzeba jeszcze podpisać umowę, a założenie jest takie, że pierwsza dostawa ma nastąpić w ciągu 80 tygodni od jej podpisana, przy czym pierwsze pięć autobusów nie może trafić do Warszawy wcześniej, niż 3 grudnia przyszłego roku. Kolejne pięć egzemplarzy ma dotrzeć do stolicy tydzień później, a pełne dostawy mają rozkręcić się po 14 stycznia 2022 roku, po pięć sztuk tygodniowo. 

Dla MZA jest to niejako kontynuacja solbusowej przygody z autobusami na LNG. W stolicy użytkowanych jest w sumie 35 przegubowców od nieistniejącego producenta z Solca Kujawskiego, zasilanych sprężonym gazem ziemnym. 

Solbus Solcity SM18 LNG, #7334, MZA Warszawa | Warszawa - Be… | Flickr
fot. Janusz Jakubowski (flickr.com)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane