czwartek, 6 sierpnia 2020

WROCŁAW: Leo Express ma zezwolenie na połączenia do Pragi

Po piętnastu miesiącach Urząd Transportu Kolejowego wyraził zgodę na uruchamianie komercyjnych kursów Leo Express z Wrocławia do Pragi. Do tej pory kursy takie realizowane były w oparciu o umowy współpracy lokalnych samorządów, ramię w ramię z Kolejami Dolnośląskimi. Decyzja UTK dotyczy trzech par kursów w weekendy. Leo Express będzie wobec tego realizował dwie pary na dobę w soboty i niedziele, natomiast trzecia para zostanie rozdzielona między poniedziałek i piątek. Decyzja obowiązuje na obowiązujący rozkład i cztery kolejne lata. 

Składy Leo Express po polskiej stronie będą mogły zatrzymywać się na następujących stacjach: Międzylesie, Roztoki Bystrzyckie, Domaszków, Długopole-Zdrój, Bystrzyca Kłodzka Przedmieście, Bystrzyca Kłodzka, Gorzanów, Krosnowice Kłodzkie, Kłodzko Miasto, Kłodzko Główne, Ławica, Bardo Śląskie, Bardo Przyłęk, Suszka, Kamieniec Ząbkowicki, Starczów, Ziębice, Henryków, Biały Kościół, Strzelin, Warkocz, Boreczek, Węgry, Żórawina, Smardzów Wrocławski i Wrocław Główny. Do ich obsługi wykorzystywane będą pociągi Stadler Flirt. 

Rozkład jazdy przewiduje następujące odjazdy:
  • Z Wrocławia: 3:38 (poniedziałek), 5:25 i 17:25 (sobota, niedziela),
  • Z Pragi: 6:09 (sobota, niedziela) i 18:09 (piątek, sobota, niedziela).
Czas przejazdu będzie wynosił około 4,5-5 godzin. Decyzja UTK poprzedzona została wnikliwym badaniem uzasadnienia tego połączenia, głównie z powodu wniosków województwa dolnośląskiego. Ostatecznie samorządowi nie udało się zablokować konkurencji i już niedługo połączenia zaczną być realizowane.

Leo Express doczekał się decyzji UTK dla jednej z tras do Polski
fot. Leo Express

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane