poniedziałek, 28 września 2020

BYDGOSZCZ: miasto konsultuje zmiany w komunikacji miejskiej

W Bydgoszczy rozpoczęły się szerokie konsultacje społeczne, dotyczące zmian w układzie komunikacji miejskiej. Szczególny nacisk kładziony jest oczywiście na sieć tramwajową, która w najbliższych latach znacznie się rozwinie. Jeszcze w tym roku tramwaje pojadą nowym torowiskiem na Kujawskiej, niedługo powstanie też nowy most na Brdzie, wraz z torowiskiem tramwajowym. Te inwestycje muszą spowodować zmiany w istniejącym szkielecie. Konsultacje rozpoczęły się 18 września, i potrwają do 9 października. 

Wstępne założenia zmian w sieci tramwajowej są gotowe, zaś konsultacje społeczne mają je zweryfikować. Trasą wzdłuż Kujawskiej i Wojska Polskiego kursować mają trzy linie: 2 (Bielawy - Fordon), 9 (Glinki - Dworzec Główny) i 11 (Kapuściska - Las Gdański). Trasy linii 4, 7 i 8 na razie mają nie ulec zmianom, jednak po zbudowaniu mostu wzdłuż Kazimierza Wielkiego linia 7 ma trafić właśnie tam. 

W kwestii połączeń autobusowych także ma być sporo zmian. Linia 79 ma trafić na Trasę Uniwersytecką, zmiany zaplanowano także dla linii 53. Linia 61 ma pojechać od Ronda Kujawskiego do placu Kościeleckich, dając połączenie Szwederowa z centrum miasta. Pojawić się mają nowe, dowozowe linie 84 i 85, obsługujące Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny i centra logistyczne przy Chemicznej. 

Opinie w sprawie proponowanych zmian można składać poprzez kartę konsultacyjną (www.bydgoszcz.pl/kujawska bądź w wersji papierowej), lub przesyłając pytania na adres konsultacje@um.bydgoszcz.pl. Zaplanowano także spotkanie z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się w swoim zakresie komunikacją publiczną. Oczywiście wszystko zostanie zweryfikowane pod kątem zasadności ekonomicznej i realnych możliwości miasta, choć władze zapewniają, że budżet na komunikację zbiorową nie będzie obcinany. 

mat. ZDMiKP Bydgoszcz

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane