sobota, 12 września 2020

KRAKÓW: rozpoczyna się modernizacja wylotówki na Warszawę

No, może jeszcze się nie rozpoczyna, ale już może. Wydana została bowiem decyzja, zezwalająca na przeprowadzenie inwestycji drogowej (ZRID), dotycząca rozpoczęcia prac na alei 29 Listopada od Opolskiej do granic Krakowa. Oznacza to, że prace mają szansę rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu. 

2,5-kilometrowy odcinek wylotówki na Warszawę zmodernizuje Strabag, kosztem 95 milionów złotych. Zasadniczo cała trasa będzie dwupasmowa, z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Na odcinku od Opolskiej do Dobrego Pasterza miejscami będą trzy pasy. Realizacja inwestycji będzie z pewnością ogromnym utrudnieniem dla mieszkańców i kierowców, bo nie ma żadnej alternatywy dla wjazdu i wyjazdu z Krakowa od północy. Niestety fragment północnej obwodnicy miasta, który powinien być gotowy już dawno, dopiero zaczyna wyłaniać się z krzaków, wobec czego nie pomoże.

Z pewnością północny Kraków czeka ciężki czas zwłaszcza, że rozpoczęła się realizacja kolejnego etapu KST, między Krowodrzą a Górką Narodową. Oznacza to zwężenia na Opolskiej i koszmarne korki na całym Prądniku, Krowodrzy i połowie Bronowic. A będzie tylko gorzej...

Rozbudowa al. 29 Listopada: raport z przygotowań - Magiczny Kraków
fot. Magiczny Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane