niedziela, 6 września 2020

LONDYN: w 70 dni dookoła świata?

W 1957 roku odbyła się słynna wyprawa autobusowa Oswalda Josepha Garrowa-Fishera, na trasie z Londynu do Kalkuty przez m.in. Francję, Jugosławię, Turcję czy Pakistan. Za niecałe 86 funtów dwudziestu śmiałków spędziło trzy miesiące w podróży. Tam i z powrotem. Kurs do Kalkuty rozpoczął się 15 kwietnia, a zakończył 5 czerwca.

Na pamiątkę tego niezwykłego wydarzenia firma wycieczkowa Adventures Overland planuje w przyszłym roku zorganizować podobną imprezę, na trasie z Delhi do Londynu. Autobus ma odwiedzić 18 krajów, pokonać 20 tysięcy kilometrów, a to wszystko w 70 dni. Trasa ma prowadzić przez Chengdu, Taszkent, Samarkandę, Moskwę, Wilno, Warszawę, Pragę, Frankfurt nad Menem i Brukselę. Po drodze zaplanowano przystanki, np. na zwiedzanie Muru Chińskiego czy pustyni Gobi. W Warszawie autobus zatrzyma się nad Wisłą. Podróż przez Polskę ma potrwać trzy dni. 

W trasę wyruszy przestronny, niezwykle luksusowy autokar, dzięki czemu te 70 dni już tak nie przerażają. Założyciele firmy, Sanjay Madan i Tushar Agarwal, nie po raz pierwszy organizują podobne przedsięwzięcie. Dotychczas udało im się ustanowić 15 (!) rekordów pod względem długości wypraw samochodowych, zaś proponowaną trasę dla autobusu sprawdzili pod każdym względem. 

Autobus pojedzie z Indii do Londynu przez Polskę w 70 dni
fot. Adventures Overland

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane