czwartek, 17 września 2020

ŁÓDŹ: przetarg na Dworzec Kaliski

PKP S.A. wystartowały z przetargiem na projekt przebudowy Dworca Kaliskiego, jednego z najgorszych tego typu obiektów w kraju. Poza samą kwestią stacji dokumentacja ma obejmować także otoczenie dworca. Wykonawca projektu będzie także odpowiadał za nadzór nad realizacją inwestycji. Obecny, postmodernistyczny dworzec, który zastąpił secesyjny obiekt, nigdy nie został dokończony - część peronów nie powstała, nie oddano też wszystkich przejść pod torami. 

PKP S.A. planują wykonać przebudowę budynku dworcowego, dobudować nowy odcinek tunelu północnego, co zapewni połączenie tunelu pod peronami 1,2 i 3 z tunelem pod peronami 4, 5 i 6. Przed dworcem znajdzie się rondo, pojawią się miejsca dla autobusów, taksówek, a także parking dla osób niepełnosprawnych, aut elektrycznych oraz Kiss and Ride. Miejsce północnego patio zajmie parking na 97 pojazdów. 

Oferty składać można do 12 października. Inwestor zakłada, że gotowy projekt i komplet pozwoleń na budowę ma być złożony w 46 tygodni od podpisania umowy. Prace budowane mają z kolei potrwać maksymalnie 108 tygodni i zgodnie z przewidywaniami powinny zakończyć się na początku 2024 roku.

Rusza przetarg na projekt dworca Łódź Kaliska
wiz. PKP S.A.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane