poniedziałek, 7 września 2020

PRAGA: nowe barwy firmowe pojazdów komunikacji zbiorowej

Praga, w ramach Praskiego Transportu Zintegrowanego, zunifikuje malaturę wszystkich pojazdów, funkcjonujących na sieci PID. Oczywiście nie będzie tak, że nagle wszystkie tramwaje czy autobusy zostaną przemalowane - zmiany wprowadzane będą stopniowo, dla nowo zakupionego taboru czy podczas napraw. 

Nowe barwy opracowane zostały przez studio superlative.works, które zwyciężyło w konkursie zorganizowanym przez Czechdesign. Jednolita i spójna malatura pojazdów ma zapewnić pasażerom łatwą identyfikację transportu pomimo, że w ramach PID usługi realizuje obecnie aż 27 przewoźników różnej maści. Jest to szczególnie istotne w perspektywie rozszerzenia obszaru PID na cały kraj środkowoczeski. Zmiany te pozytywnie wpłyną szczególnie na transport szynowy, gdzie kolorystyka jest jak na razie mocno chaotyczna. Teraz wszystkie pojazdy będą zyskiwać barwę jasnoszarą, z charakterystycznymi czerwonymi pasami, których odcień będzie odpowiadał barwie znanej z logo Pragi. 

Cały konkurs i stworzenie księgi znaków kosztowały Pragę niecałe 1,95 miliona koron. Z uwagi na to, że w najbliższym czasie nowe barwy uzyskiwać będą tylko te pojazdy, które będą dostarczane bezpośrednio od producentów, wymiana malatury będzie jak na razie bezkosztowa. 

Komunikacja publiczna w Pradze otrzyma nowe barwy
fot Metsky Urad Praha

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane