poniedziałek, 14 września 2020

WARSZAWA: dialog techniczny ws. nowego systemu sprzedaży biletów kolejowych

Pandemia koronawirusa pokazała dobitnie, jak nieefektywnym systemem rezerwacyjnym jest Kurs90, zamówiony w Niemczech niemal 30 lat temu. Na nim opiera się cały system sprzedażowy PKP Intercity, i nie tylko. Na szczęście jest szansa, że wkrótce Kurs90 będzie tylko nieprzyjemnym wspomnienie, bowiem PKP Informatyka ogłosiła dialog techniczny na budowę i utrzymanie nowego systemu sprzedaży i rezerwacji biletów kolejowych.

Nowy system ma przede wszystkim pozwalać na intuicyjne sprzedawanie biletów łączonych na całą podróż, w trakcie jednej transakcji. Zmiana systemu ma się odbyć bez wpływu na obecne kanały sprzedaży. Nowością byłoby także wdrożenie priorytetów przydzielania miejsc przez system rezerwacji, co umożliwiałoby rozproszenie pasażerów w składach. Niestety, nie zmieni się kwestia wyprzedzenia przy sprzedaży biletów i wciąż będzie to 30 dni. Nowy system powinien móc obsłużyć 50 zapytań i transakcji na sekundę, zaś miesięcznie móc obsługiwać do 90 milionów transakcji. 

PKP Informatyka planuje przeprowadzić dialog i wybór dostawcy systemu jeszcze w tym roku tak, by być może w roku 2021 Kurs90 przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Protest miejscówkowy" pasażerów. Jest reakcja PKP Intercity - RMF 24
fot. RMF24

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane