czwartek, 1 października 2020

WARSZAWA: naprawy główne składów serii 81

Trwają naprawy główne rosyjskich pociągów metra serii 81, które dostarczono do Warszawy w latach 2008-2009. Pojazdy zrobiły już milion kilometrów, stąd konieczność wykonania remontu. Prace prowadzi ZNTK Mińsk Mazowiecki, a pierwszy pojazd wrócił już na Kabaty - w ostatnich dniach rozpoczęły się testy po naprawie.

Ze zmian warto zauważyć, że zmieniła się nieco kolorystyka. Pojawił się żółty pasek, który upodabnia wagony do nowych pociągów, kursujących po Warszawie. Wymieniana jest także tapicerka siedzisk. Oczywiście naprawa główna to przede wszystkim prace związane z kondycją całego pojazdu. Wagony serii 81 otrzymują nowe sprzęgi wagonów, sprężarki, osprzęt pneumatyczny i elektryczny, naprawiane są także wózki i pulpit maszynisty. W trakcie prac naprawiane są okna, poręcze, a także wykładziny i okładziny posadzek. 

Pociągi, choć naprawione, nie zdążą na dobre rozgościć się w stolicy. Wszystkie siedem 6-wagonowych składów zostanie zdjętych ze stanu wraz z dostawą nowoczesnych jednostek Varsovia, które wyprodukuje Skoda Transportation. 

fot. Metro Warszawskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane