czwartek, 22 października 2020

WROCŁAW: Koleje Dolnośląskie kupują "hybrydy"

Województwo dolnośląskie jest drugim, po zachodniopomorskim, które kupuje hybrydowe zespoły trakcyjne 36WEh Impuls od Newagu. Podpisana w ubiegłym tygodniu umowa opiewa na ponad 137 milionów złotych netto. Jest to cena za dwa składy z zamówienia podstawowego i cztery w ramach opcji, na którą samorząd od razu się zdecydował. Co więcej, zamawiający wciąż ma możliwość wykorzystania kolejnej opcji na dalsze dwa pociągi, co podniesie wartość transakcji o prawie 46 milionów złotych.

Składy Impuls 2 (36WEh) umożliwiają jazdę z zasilaniem elektrycznym z sieci, a także w oparciu o silniki spalinowe. Jednostek z Nowego Sącza jest w dolnośląskim całkiem sporo - po realizacji dostawy "hybryd" będzie ich ponad trzydzieści. Pierwsze składy mają dotrzeć na Dolny Śląsk w pierwszym kwartale 2022 roku, kolejne w dwa miesiące później. W każdym z nowych pociągów zmieści się minimum 315 pasażerów. Będzie klimatyzacja, WiFi i wszystkie inne, dobrze znane udogodnienia. Jadąc na prąd, "hybrydy" będą mogły jechać nawet 160 km/h, zaś w trakcji spalinowej trochę wolniej - do 120 km/h. 

W pierwszej kolejności jednostki trafią na trasę z Trzebnicy przez Wrocław i Sobótkę do Świdnicy. Rewitalizacja linii 285 ma się zakończyć w przyszłym roku. 

wiz. Newag

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane