wtorek, 3 listopada 2020

HAMBURG: kolejne miasto sprawdza autonomiczne autobusy

Hamburg dołącza do grona europejskich miast, które testują autonomiczne autobusy w obsłudze pasażerskiej. 23 października wystartował projekt badawczo-rozwojowy Hamburg Electric Autonomous Transportation, czyli HEAT, który potrwa do 30 listopada. Na obszar badań nieprzypadkowo wybrano HafenCity, nowoczesną dzielnicę biznesu i kultury. 

Autonomiczny minibus przejeżdża przez HafenCity z prędkością do 25 km/h. Bezpieczeństwo dla podróżnych i wszystkich innych użytkowników dróg zapewnia własny system wykrywania środowiska, zdalny dostęp do infrastruktury określania ruchu i przeszkód, opracowany przez Siemens Mobility, a także dostarczona przez władze Hamburga interaktywna mapa miasta w jakości HD. Co ważne, dzięki kompletowi zezwoleń, z testowych kursów korzystać mogą pasażerowie. Ze względu na rygory sanitarne należy jednak zarezerwować przejazd, korzystając w tym celu z dedykowanej aplikacji mobilnej.

Linia ma około kilometra długości. Jest to kolejny drobny krok dla Hamburger Hochbahn, mającego duże ambicje w kwestii rozwoju nowoczesnego, ekologicznego transportu. 


fot. Hamburger Hochbahn AG

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane