środa, 11 listopada 2020

POZNAŃ: nocna rewolucja transportowa od stycznia

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu zapowiada rewolucję w komunikacji nocnej. Zmiany mają zacząć obowiązywać 1 stycznia 2021 roku, a podstawowym założeniem jest połączenie istniejących linii w trasy przelotowe, co ma usprawnić komunikację i ograniczyć konieczność przesiadania się na Kaponierze. Przy okazji obsługą komunikacyjną objęte zostaną nowe rejony Poznania, co podniesie standard nocnego transportu w stolicy Wielkopolski. 

Nocą autobusy mają zacząć zaglądać na Malwową w Junikowie, Jasielską na Strzeszynie, Darzybór czy pod szpital na Juraszów. Z kolei Antoninek, Szczepankowo, Krzesiny czy Głuszyna doczekają się połączeń nocnych bezpośrednio do centrum miasta. Ponadto, dzięki uczynieniu z ronda Kaponiera przystanku głównie przesiadkowego, możliwe będzie wprowadzenie pojazdów na wspólne przystanki, dzięki czemu przejście pomiędzy konkretnymi pojazdami będzie łatwiejsze i szybsze. Wprowadzone zostaną także zmiany w numeracji, dla odróżnienia linii miejskich i podmiejskich. Te pierwsze zyskają numery z zakresu 201-231, zaś podmiejskie będą się rozpoczynać od 250. Dla linii w dużej mierze pokrywających się trasą, zastosowana będzie numeracja grupowa (np. 212 i 222). 

Zmiany będą na bieżąco weryfikowane pod kątem potoków pasażerskich tak, by możliwe było wprowadzanie kolejnych zmian później.


mat. ZTM Poznań

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane