piątek, 11 grudnia 2020

KRAKÓW: więcej szczęścia węzła Bronowice

Kolejny przetarg na budowę węzła przesiadkowego na krakowskich Bronowicach przyniósł więcej optymistycznych wiadomości. Z sześciu złożonych ofert większość mieści się w założonym budżecie, co może poskutkować ostatecznym rozstrzygnięciem postępowania. Węzeł przesiadkowy ma składać się z dworca autobusowego, parkingu Parkuj i Jedź, oraz systemu dojść do tramwajów i pobliskiej stacji kolejowej. Ma się znaleźć wewnątrz łącznicy węzła drogowego Bronowickiej i Armii Krajowej. 

Dworzec autobusowy składać się ma z sześciu dwustronnych peronów. Na parking będzie się wjeżdżało od Balickiej. Docelowo ma on mieć dwie kondygnacje i nawet 500 miejsc dla samochodów. W ramach inwestycji przebudowany zostanie układ drogowy w tym miejscu, a przystanek tramwajowy w kierunku centrum zostanie przesunięty za skrzyżowanie. W przetargu, którego budżet określono na niemal 63 miliony złotych brutto, wpłynęły oferty od Budimexy, Warbudu, konsorcjum MTM Budownictwo i PBO Śląsk, Sarivo Budownictwo, FHU Instbud oraz konsorcjum Most i BSI Construction. Najtańsza okazała się oferta Budimexu (niespełna 52 miliony złotych brutto), najdroższa zaś konsorcjum Most i BSI Construction, opiewająca na niemal 89,5 miliona złotych brutto.

Trwa ocena ofert. W 60% zdecyduje cena, zaś dalsze czynniki to: gwarancja (15%), czas realizacji robót (15%) i czas wyłączenia torowiska tramwajowego (10%). Prace mają być zrealizowane w 123 tygodnie, a według założeń ZDMK całość ma być gotowa do czerwca 2023 roku. 


mat. UM Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane