piątek, 30 października 2020

KRAKÓW: wybrano wykonawcę projektu przebudowy słynnego torowiska na alei Solidarności

W Krakowie rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy torowiska w ciągu alei Solidarności, gdzie tramwaje kursują miejscami tempem spacerowym. Postępowaniem objęty zostanie odcinek od placu Centralnego do Bulwarowej, o długości niespełna 1,3 kilometra.

W przetargu zwyciężyła oferta Pracowni Planowania i Projektowania Systemów Transportu Altrans Stanisław Albricht, która wyceniła swoje usługi na 543,7 tysięcy złotych brutto. Podmiot ten będzie odpowiedzialny za projekt, przygotowany w oparciu o koncepcję przebudowy, oraz komplet decyzji środowiskowych. Ma się to stać w ciągu siedmiu miesięcy. Inwestycja zakłada, że na przedmiotowym ciągu pojawi się tzw. zielone torowisko. Pojawi się nowy przystanek tramwajowy przy Bulwarowej, a dodatkowo zmieni się cały układ skrzyżowania tej ulicy z aleją Solidarności. Przy okazji sama aleja doczeka się też nowej nawierzchni.

Z tego wszystkiego, poza remontem torów, najbardziej cieszy nowa para przystanków tuż obok Zalewu Nowohuckiego, ostatnio niezwykle popularnego miejsca relaksu i aktywnego wypoczynku, nie tylko wśród Nowohucian. 

Google Street Maps

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane